Решењем Скупштине општине Рашка, са седнице одржане 02. септембра 2016. године, образована је Комисија за координацију инспекцијског надзора над пословима из изворне надлежности општине Рашка.
Послови и задаци Комисије утврђени су тачком 3. решења о њеном образовању и у потпуности су у сагласности са одредбана члана 12. Закона о инспекцијском надзору.
Треба нагласити да су послови и задаци Комисије веома обимни, сложени и одговорни, али је њихова суштина, на којој и Закон о инспекцијском надзору инсистира, да се акценат стави на превентивно деловање инспекцијских органа, појачану контролу нерегистрованих субјеката (сузбијање сиве економије) и већу транспарентност у раду инспекцијских органа.
Објављивање најважнијих аката и активности Комисије и свих инспекција на овом линку, у оквиру званичне презентације општине Рашка, управо треба да афирмише укупан рад свих инспекција и посебно њихову транспарентност, ефикасност и, кроз наглашен превентивни рад, нови однос инспекције према свим надзираним субјектима.
Комисија је на својој првој седници донела Пословник о раду Комисије.
- Детаљи
- Општинска управа Рашка By
- Категорија: Комисија за координацију инспекцијског надзора над пословима из изворне надлежности општине Рашка
- Прегледа: 2408
- Детаљи
- Општинска управа Рашка By
- Категорија: Комисија за координацију инспекцијског надзора над пословима из изворне надлежности општине Рашка
- Прегледа: 21623
- Детаљи
- Општинска управа Рашка By
- Категорија: Комисија за координацију инспекцијског надзора над пословима из изворне надлежности општине Рашка
- Прегледа: 9551
КОНТРОЛНА ЛИСТА 1 УО за исхрану и пиће
КОНТРОЛНА ЛИСТА 2 УО за смештај
КОНТРОЛНА ЛИСТА 3 Угоститељи
КОНТРОЛНА ЛИСТА 4 Домаћа радиност
КОНТРОЛНА ЛИСТА 5 Сеоска домаћинства
ЈАВНО ДОСТАВЉАЊЕ
- Детаљи
- Општинска управа Рашка By
- Категорија: Комисија за координацију инспекцијског надзора над пословима из изворне надлежности општине Рашка
- Прегледа: 9677
ПЛАНОВИ |
ИЗВЕШТАЈИ |
Остала документа можете погледати и преузети на линку :https://drive.google.com/drive/folders/0B3Vj_QGornpXOTNBZlcyTHJOU3c?usp=sharing
- Детаљи
- Општинска управа Рашка By
- Категорија: Комисија за координацију инспекцијског надзора над пословима из изворне надлежности општине Рашка
- Прегледа: 12628
ПЛАНОВИ | ИЗВЕШТАЈИ |
- План за 2020. годину | |
- План за 2021. годину | - Извештај за 2021. годину |
- План за 2022. годину | - Извештај за 2022. годину |
- План за 2023. годину | |
- План за 2024. годину |
КОНТРОЛНЕ ЛИСТЕ
Закон о планирању и изградњи
- КЛ-001-01-06 – Грађевинска дозвола и пријава радова;
- КЛ-002-01-06 – Решење о одобрењу за извођење радова;
- КЛ-003-01-06 – Пријава завршетка израде темеља објекта;
- КЛ-004-01-06 – Пријава завршетка објекта у конструктивном смислу;
- КЛ-005-01-06 – Надзор над коришћењем објекта – Употребна дозвола;
- КЛ-006-01-06 – Надзор над коришћењем високих брана и акумулација;
Закон о становању и одржавању зграда
- КЛ-007-02-07 – Програм одржавања зграде и опште стање зграде;
- КЛ-008-01-06 – Безбедност зграде - стање конструктивних грађевинских елемената зграде;
- КЛ-009-01-06 – Безбедност зграде - стање других грађевинских елемената зграде;
- КЛ-010-01-06 – Безбедност зграде - стање уређаја и опреме зграде;
- КЛ-011-01-06 – Безбедност зграде - стање инсталација зграде;
- КЛ-012-01-06 – Безбедност зграде - стање опреме и других елемената изван зграде.
ОБАВЕШТЕЊА
Још чланака …
Поткатегорије
Инфраструктура Број чланака: 1
Водоснабдевање и управљање отпадом Број чланака: 5
Туризам Број чланака: 0
Turizam predstavlja jednu od najznačajnijih privrednih grana opštine Raška. Glavni turistički potencijali opštine Raška su planine Kopaonik i Golija, Jošanička banja, reke Ibar i Raška, razne prirodne retkosti, bogato kulturno-istorijsko nasleđe, itd.
Raznovrsne turističke vrednosti pružaju mogućnost za razvoj različitih vidova turizma, pa je tako u opštini Raška zastupljen planinski, banjski, kulturni, seoski, izletnički i manifestacioni turizam.
Bogata i raznovrsna turistička ponuda, kao i značajni prateći kapaciteti, čine opštinu Raška jednom od najatraktivnijih turističkih destinacija u Srbiji, kako za domaće, tako i za strane turiste u ovom delu Evrope.
Култура Број чланака: 1
Носиоци културног развоја у Општини Рашка су бројне институције и организације. У оквиру ових институција одвија се широк спектар културних манифестација које имају посебан значај у развоју општине Рашка. Институције и организације које треба посебно издвојити наводе се у следећем тексту.
Центар за културу, образовање и информисање „Градац“ основан је 1963. године.
Основна делатност је библиотечка уз коју су развијене издавачка, галеријска и промотивна. Рад ове институције огледа се и у неговању, развијању и афирмацији културе, организацији културних програма и манифестација у свим областима културног деловања.
Културно-уметничко друштво „Брвеница“ основано 1981. године, представља удружење грађана Брвенице, које има за циљ културно уметнички рад, одржавање традиција народа и народности овог краја преко фолклорне, драмске, певачке и музичке групе.
Клуб ликовних уметника „Рашка школа“ из Рашке је удружење грађана које је основано 1985. године. Циљ овог удружења је окупљање ликовних стваралаца са подручја општине Рашка, као и околних општина, њихова појединачна и колективна презентација кроз организацију изложби и школа цртања и сликања.
Културно-уметничко друштво „Рашка“ из Рашке је удружење грађана основано 1998. године. Основна делатност ове институције је одржавање локалне традиције, као и традиције народа и народности Србије путем фолклорног ансамбла, певачке групе и оркестра.
Етно-уметнички клуб „Черењски“ из Баљевца је удружење грађана чији је циљ чување од заборава традиције, обичаја и културе становништва Доњег Ибра. Удружење је основано 2004. године.
Спорт Број чланака: 1
За спорт у Општини Рашка многи са правом кажу да је расадник талената, али и врхунских спортиста. Спектар разноврсности спортских грана је доста широк што потврђује и чињеница да на овој територији егзистира 14 спортских колектива у осам спортова (фудбал, кошарка, рукомет, одбојка, карате, атлетика, смучање, параглајдинг).
Најбогатију традицију у Рашки има фудбал. Носиоци овог спорта су Фудбалски клуб „Бане“ из Рашке и Фудбалски клуб „Рудар“ из Баљевца, док у Јошаницкој Бањи егзистира ФК „Гранит“.
ФК „Бане“ основан је далеке 1931. године као ФК „Студеница“. Највише успеха имао је периоду од 1999. до 2004. године, када се такмичио у Другој савезној лиги. Највећи успех остварио је у сезони 2002/2003, када је овај клуб првенство завршио на другом месту иза чачанског Борца. Фудбалски клуб „Бане“ тренутно је члан зонске лиге „Морава“. Овај клуб је изнедрио низ успешних играча од којих су поједини имали репрезентативне и интернационалне фудбалске каријере. Из новије историје од играча у најбољој младој репрезентацији наше земље играли су Ðорђе Јокић и Никола Милојевић.
Фудбалски клуб „Рудар“ из Баљевца основан је 1934. године. Из овог клуба такође, неколико играча је имало успешне каријере. Баљевчани су у сезони 2002/2003 играли у српској лиги, али од тада (углавном због реорганизације такмичења), су чланови нижег степена такмичења, тако да се тренутно такмиче у лиги рашког округа. Миланко Рашковић тренутно првотимац Црвене Звезде, прве фудбалске кораке начинио је у овом клубу.
Имајући у виду време оснивања, може се слободно рећи да су ови фудбалски клубови представљали корене развоја фудбала на територији општине Рашка.
Поред ових клубова на територији општине Рашка егзистира и фудбалски клуб „Гранит“ из Јошаничке Бање. Прве активности овог фудбалског клуба по неким сазнањима почињу 1959. године. Клуб није имао значајније спортске резултате и углавном се такмичио у нижим фудбалским лигама.
Најмлађи фудбалски колектив у општини је ОФК „Влада Димитријевић“, који је основан 1. октобра 2005. године. Клуб је добио име по Владимиру Димитријевићу, фудбалеру Црвене Звезде, који је изгубио живот 1.октобра 2001. на једном од тренинга нашег најтрофејнијег клуба. У овом клубу тренира око 130 дечака годишта од 1993. до 2002. Иако је клуб млад, до сада су имали доста успеха у лигама млађих категорија, као и на турнирима широм Србије.
Рукометни клуб „Бане“ је један од носиоца спорта у Рашки и током 42 године постојања постизао је добре резултате. Основан је 1965. године као РК „Партизан“, да би од 1976. године променио име у РК „Бане“. Тренутно се такмичи у Другој рукометној лиги група „Југ“.
Женски рукометни клуб “Рашка“ тренутно се такмичи у Другој рукометној лиги “Југ“, где углавном бележи солидне резултате. До пре неколико година клуб је био у склопу мушког рукометног клуба.
Кошаркашки клуб „Бане“ основан је 1975. године, с тим да једно време није имао активности, а од 2000.године поново се укључио у званична такмичења КСС. Претходне три сезоне био је члан Друге српске лиге „Запад“.
У Баљевцу поред фудбалског, вец дуги низ година егзистира и мушки Одбојкашки клуб „Рудар“, који има доста велику традицију. Овај колектив основан је 1975.године и углавном је био члан регионалне, међурегионалне и републичке лиге. Једно време члан овог клуба био је и Миљан Гољовиц, кошаркашки интернационалац и три сезоне члан Уллкера из Истанбула.
Одбојкашки клуб „Бане“, који има обе селекције, један је од најмлађих спортских колектива, али се може подичити великим бројем полазника. Женска селекција од ове јесени по први пут укључиће се у званична такмичења у сениорској конкуренцији, док мушка селекција ради на анимирању нових чланова.
Карате клуб „Рашка“ може се подичити са великим бројем успеха како у земљи тако и у иностранству. Основан је 1974. године и тренутно окупља око 70-так чланова, који не пропуштају прилику да се са такмичења врате са медаљама, а десетак њих су чланови српске реперезнтације. Мирко Пузовић је као члан наше најбоље селекције учествовао на светским и европским првенствима, одакле се углавном враћао са медаљом.
Атлетски клуб „Рашка“ егзистира неких 15-так година. Уз искусног тренера Бошка Вељовића стасало је доста атлетичара који су на такмичењима у Србији освојили прегршт одличја. Велика нада рашчанске, али и српске атлетике је млади Предраг Мијушковић, који у својој категорији бележи врхунске резултате и тренутно је неприкосновен у Србији.
Параглајдинг клуб „Голија“ основан је 2004. године и тренутно броји 18 чланова. Највећи успех остварен је на државном првенству Србије 2006. године, када је у екипној конкуренцији освојено друго место. Поред тога клуб је веома успешно организовао и неколико такмичења, која су окупила најбоље такмичаре из земље и иностранства.
Страна 1 од 2